Tilføj til lytteliste
Tilføj til lytteliste
Tilføj til lytteliste
På lytteliste
Tilføj til lytteliste
Lyt til artiklen:
Mest læste: Zero turn på el i Thisted, Deutz-Fahr til Aalborg, specialbygget sprøjtetraktor og Vestegnens groundsmen vinder igen
Så gik en solrig maj og våd start-juni. Hos Grøn Teknik har vi omtalt og behandlet en lang række emner, hvor især maskinerne er omdrejningspunktet.
Elektrisk klipning i Thisted
For to år siden skulle Park og Vej i Thisted Kommune have ny zero turn, og der havde den faste fører af plæneklipperen et alternativt bud i tankerne. Det er anderledes at klippe græs på batteri. Men har man først vænnet sig til det, er det, som det skal være, fortæller føreren.
Brøndbys groundsmen gør det igen
Vestegnens grønne specialister vinder superligaens bedste bane for fjerde gang i træk. Tillykke til Brøndbys groundsmen.
Klar til E&H
Almas Park og Fritid fra Aalborg forhandler et stort udvalg af produkter, reservedele, tilbehør og maskiner til hus, have og park. Sortimentet henvender sig til både privatpersoner og professionelle fagfolk med behov for specielle maskinløsninger. Det er primært til de sidstnævnte, at firmaet nu vil tilbyde de mindre traktormodeller fra Deutz-Fahr.
Nesbo specialbygger til Pankas
Nesbo har de seneste år leveret flere specialombyggede sprøjtetraktorer til asfaltentreprenører rundt omkring i Danmark. Det gælder også Pankas, der har fået leveret tre styks. Se videoen og læs artiklen fra vores besøg.